20 października 2022

Spotkanie z Panią Dyrektor Dorotą Gołaszewską

Kiedy poezja w duszy gra …

W dniu 20 października w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z Panią Dyrektor Dorotą Gołaszewską. Uczniowie klas: 3G, 3A i 4E, biorący udział w tym przedsięwzięciu, mieli okazję poznać osobę Pani Dyrektor z nieco innej strony. Dorota Gołaszewska wystąpiła w nim jako poetka. W dorobku autorki znajdują się dwa tomiki wierszy „Szyby dnia” i „Dwa akty życia”. Jak na spotkanie autorskie przystało, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co inspiruje autorkę wierszy i w jakich okolicznościach je tworzy. Nie obyło się bez dedykacji oraz niespodzianek. Na spotkaniu prowadzonym przez Aleksandra Oktabę – ucznia klasy 3G pojawił się także Konrad Kowalczyk, który zaśpiewał specjalnie dla bohaterki spotkania.
I tak oto autorskie spotkanie uczniów z Panią Dyrektor Dorotą Gołaszewską przekonało uczestników jednoznacznie, że w duszy pedagoga „poezja gra”.