18 kwietnia 2024

Obchody Światowego Dnia Poezji.

W tym roku  biblioteka szkolna postanowiła świętować Dzień Poezji nie tylko 21 marca. Powołano do życia Biblioteczny Oddział Ratunkowy, który w środy 20 i 27 marca ratował poezję od zapomnienia. W dniu święta 21 marca do akcji przystąpił również szkolny radiowęzeł. Społeczność szkolna mogła wysłuchać utworów polskich artystów, którzy sięgnęli po wiersze poetek i poetów polskich. W bibliotece wystawiono nowości wydawnicze z poezją polskich autorów. Na przerwach uczniowie chętnie czytali poezję. Obchody Światowego Dnia Poezji biblioteka zakończyła spotkaniem z "Miłoszem na dużej przerwie" w dniu 17 kwietnia.

Plakat wykonała Weronika Załuska z kl. 2E.

Zdjęcia: Kinga Subda i Oskar Gorzelewski.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.