14 lutego 2024

"W malinowym chruśniaku"...

W Walentynki klasa 2A wzięła udział w wyjątkowych warsztatach literackich poświęconych Bolesławowi Leśmianowi.
Na zaproszenie biblioteki szkolnej zajęcia poprowadziła pani Mariola Pryzwan, która jest publicystką, biografistką, z zawodu bibliotekarzem, pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Warszawie.
Podczas zajęć uczniowie poznali życie i twórczość Bolesława Leśmiana, analizowali jego wiersze i zapoznali się z utworami muzycznymi artystów, którzy sięgnęli po wiersze poety.

Warsztaty odbyły się w ramach realizacji założeń Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Zdjęcia: Oskar Gorzelewski.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.