Nasza wizja wychowania fizycznego

Celem kształcenia i wychowania fizycznego w naszej szkole jest wspomaganie rozwoju wszystkich właściwości uczniów, które w okresie nauki szkolnej decydują o rozwoju ich zasobów zdrowotnych i wspierają proces uczenia, a po zakończeniu edukacji wpływają na wybór zdrowego i aktywnego stylu życia oraz ułatwiają wypełnianie obowiązków wynikających z różnych ról zawodowych. Wychowanie fizyczne sprzyja również wspieraniu rozwoju kompetencji kluczowych, w tym tzw. kompetencji miękkich, przydatnych na rynku pracy.

Zależy nam, aby nasi uczniowie:

• doskonalili umiejętności rozpoznawania i oceny własnego rozwoju fizycznego oraz sprawności fizycznej,
  • czuli stałą potrzebę podejmowania aktywności fizycznej z uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa,
  • stosowali w życiu codziennym zasady sprzyjające zachowaniu zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego
  • byli krytycznymi konsumentami (odbiorcami) sportu, produktów i usług rekreacyjnych oraz zdrowotnych,
  • stymulowali swój rozwój motoryczny

Jesteśmy zwolennikami koncepcji edukacji, która akcentuje naturalną w tym wieku potrzebę samodzielności i umiejętności krytycznego myślenia oraz eksponuje znaczenie edukacji zdrowotnej. Chcemy, aby nasz absolwent znał znaczenie systematycznego uprawiania aktywności fizycznej i bezpiecznego sportu, w celu zachowania wysokiej jakości  życia.

Zależy nam również na rozwijaniu zdolności i pasji sportowych naszych uczniów, organizujemy wiele zajęć pozalekcyjnych, uczestniczymy w szerokiej rywalizacji w różnych dyscyplinach sportu. Nasi uczniowie mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz uczestniczyć w rywalizacji sportowej na wysokim poziomie.