XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli bierze udział w projekcie TISZ TeaTR i Szkoła, którego celem jest wprowadzenie młodych odbiorców kultury w świat teatru współczesnego. Jest on wzorowany na berlińskim programie TUSCH – Theater und Schule. Działania obejmują:

- wykład inaugurujący projekt dla całej szkoły,

- warsztaty teatralne dla uczniów szkoły,

- warsztaty dla kadry pedagogicznej prowadzone przez pedagogów teatru,

- oglądanie spektakli TR Warszawa,

- przygotowanie trzech form artystycznych (po jednej w roku szkolnym) z chętnymi uczniami we współpracy z pedagogami teatru i artystami,

- zaprezentowanie efektów rocznej pracy: performansu, video-artu, przedstawienia na deskach lub w przestrzeniach teatru TR Warszawa.

Projekt TISZ – TeaTR i Szkoła dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz m.st. Warszawy.