04 marca 2022

Erasmus+ - mobilność w Portugalii

Temat mobilności w Portugalii tym razem brzmiał Matematyka wokół nas - Maths around us.
Mieliśmy przyjemność być goszczonym w naszej szkole partnerskiej w Penafiel -  Agrupamento de Escolas Pinheiro.
Nasza grupa Erasmus+ nie tylko miała możliwość zetknięcia się z kulturą i obyczajami w Portugalii na co dzień ale również uczestniczyła w szkolnych zajęciach plenerowych poświęconych fotografii, warsztatach biologiczno-chemicznych oraz zajęciach taneczno-muzycznych i sportowych.
Pierwszego dnia uczniowie przedstawili prezentacje na temat odnajdywania wzorów matematycznych w architekturze i krajobrazie miasta Porto.
Nauczyciele również zostali zaangażowani w życie szkolne oraz brali udział w panelach dyskusyjnych koordynatorów poświęconych platformie etwinnigowej, mobility tool i  monitorowaniu celów projektowych.
Myślę, że ta mobilność wzbogaciła nas wszystkich w niezapomniane doświadczenia wymiany kulturowej i praktycznego zastosowania języka angielskiego w codziennej komunikacji, poznania rówieśników ze szkół partnerskich i nawiązania przyjaźni a całodniowa wycieczka do stolicy Portugalii Lisbony, gdzie mogliśmy  podziwiać dziedzictwo UNESCO,  była wspaniałym zakończeniem tej mobilności.

Monika Wielgosz - koordynator Erasmus+
Ewa Wrobel - nauczycielka języka francuskiego uczestnicząca w mobilności
Julia Makowska klasa 3b, Gabriela Sobczak klasa 3e, Maja Dymkowska klasa 3e - uczennice biorące udział w mobilności