27 marca 2023

Erasmus+ w XIII LO

W dniach od 13 do 17 marca odbyła się rewizyta w naszym LO szkół partnerskich z Portugalii, Grecji i Włoch ramach programu Erasmus+ Projekt Biblioteczny. Była to ostatnia mobilność uczniowska. Młodzież przyjeżdzająca uczestniczyła w zajęciach szkolnych, odwiedziła Auschwitz, Kraków w ramach wycieczki edukacyjnej, a w Warszawie - Stare Miasto, Zamek Królewski, Polin, Belweder.

Nasi uczniowie gościli u siebie w domach rówieśników z innych krajów UE. Była to możliwość zastosowania praktycznego użycia języka angielskiego w życiu codziennym oraz wzajemnego poznawania zwyczajów kulturowych.

Zarówno nauczyciele jak i uczniowie przyjeżdzający serdecznie dziękują  za życzliwość, opiekę i realizację programu, który umożliwił im poznanie i zrozumienie naszej historii i kultury. Jako koordynator chciałam podziękować  nauczycielom naszej szkoły za współdziałanie, uczniom, ich rodzinom i szkole za współpracę, dzięki czemu mobilność przebiegła zgodnie z planem.

Monika Wielgosz - koordynator Erasmus+

Rewizyta w Warszawie szkół partnerskich w ramach programu bibliotecznego od 13 do 17.03.2023 - materiał filmowy