21 listopada 2022

"CZUJEMY MIĘTĘ DO KSIĄŻEK - czyli jesienne spotkanie z książką i wydawnictwem MIĘTA". Drugie spotkanie.

Wbrew temu, co się utrzymuje w przestrzeni medialnej młodzież lubi czytać. Uczniowie klas IIH i IB kolejny raz uczestniczyli 21 listopada 2022 roku w spotkaniu autorskim. Dzięki Wydawnictwu Mięta w progach gościnnych XIII LO pojawił się pisarz Jacek Galiński.

Ponad 90 minutowe spotkanie obudziło w uczniach refleksję, że nie tak łatwo jest pisać książki. Dodajmy dobre książki. Może dzięki takim wydarzeniom zrodzi się szacunek do książek i ich twórców. Patronat medialny nad cyklem spotkań pt. Czujemy Miętę do książek sprawuje RADIO MOTYW.

Opiekunem wydarzeń zaś jest dr Katarzyna Bocheńska-Włostowska.