20 grudnia 2022

Mobilność w ramach projektu Erasmus+, Kayseri, Turcja, grudzień 2022

12.12.2022 z uczniami klasy 2h oraz 4a rozpoczęliśmy projekt Erasmus „Creative thinking through photography”. Koordynatorem projektu była p. prof. Monika Wielgosz, a opiekunami p. prof. Ewa Wróbel i p. prof. Marlena Wilczewska. Ostatni w tym roku projekt odbył się w miejscowości Kayseri położonej w Turcji. Uczestnikami przedsięwzięcia byli także uczniowie i nauczyciele z Turcji, Włoch, Bułgarii i Portugalii. Ceremonia otwarcia projektu odbyła się 13.12.2022 w centrum naukowym Melikazi. Następnie miały miejsce prezentacje uczniów na temat nauki i sztuki. Odbyły się również warsztaty z dziedziny sztuki, w których uczniowie mogli zgłębić jej tajniki w praktyce. 14.12.2022 wszyscy uczestnicy odwiedzili centrum nauki w Kayseri, udali się w podróż kosmiczną w planetarium oraz zwiedzali wystawę techniki i nauki, poznawali prawa fizyki i wszechświata. Kolejnym punktem programu były warsztaty z astrofotografii. W czwartek 15.12.2022 odbyła się wycieczka do Kapadocji z przewodnikiem do podziemnego miasta oraz do muzeum w Goreme. W piątek 16.12.2022 nasi uczniowie brali udział w wykładzie na temat Capture the Art, czyli o sztuce w fotografii. Tego samego dnia wszyscy uczestnicy udali się w góry Erciyes i podziwiali ich piękno. Przygodę z projektem Erasmus zakończyliśmy 17.12.2022.