19 czerwca 2022

XIII Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Warszawie

Sezon siatkarski 2021/22 zakończony

Siatkarskie zmagania dziewcząt z XIII LO w sezonie 2021/22 zakończone 9 miejscem w Polsce !!!

Rok szkolny 2021/22 zakończyliśmy historycznymi wynikami w piłce siatkowej dziewcząt.

W kwietniu zdobyliśmy I miejsce w dzielnicy Targówek, dzięki czemu mogliśmy uczestniczyć w rozgrywkach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży rywalizując o tytuł Mistrza Warszawy. Zawody finałowe WOM zakończone zostały ogromnym sukcesem – dziewczęta wygrywają – mamy złoto !!!

Ostatni etap to dostąpienie zaszczytu reprezentowania województwa mazowieckiego na Ogólnopolskiej Licealiadzie w piłce siatkowej dziewcząt i rywalizacji z najlepszymi drużynami w Polsce.

Jako Mistrz Warszawy zostaliśmy zaproszeni na turniej Finałowy do Wieliczki. W zawodach występowały wyłącznie Szkoły Mistrzostwa Sportowego i szkoły sportowe na co dzień uczestniczące w rozgrywkach klubowych. Dzięki zaproszeniu mieliśmy możliwość rywalizowania miedzy innymi z v-ce mistrzami i ćwierćfinalistami Mistrzostw Polski, oraz mistrzami województwa podkarpackiego w rozgrywkach PZPS.

Nasze dziewczęta przystępując do walki z utytułowanymi drużynami, pokazały niesamowity charakter, niezłomna walkę o każdy punkt, wsparcie na boisku, świetną atmosferę w drużynie. W konfrontacji z profesjonalnymi drużynami ostatecznie zajęły 9 miejsce w Polsce !!! Doświadczenie jakie dziewczęta zdobyły w czasie turnieju na pewno będzie procentować w przyszłości.

Ogromne gratulacje dla całej drużyny !!! Dziewczęta jesteście WIELKIE !!!