02 czerwca 2022

3 rd Mobility, Erasmus+

Włochy, Sycylia, Partinico,

16 -20 May

Głównym celem naszej mobilności było poznanie naszej szkoły partnerskiej Orso Mario Corbino w Partinico. Zostaliśmy tam serdecznie powitani przez uczniów szkoły, przez nauczycieli i Panią Dyrektor. Odbyły się prezentacje projektowe związane z fotografią poświęcone tematyce przyrody na Sycylii oraz spotkania koordynatorów. Oprócz uczestniczenia w zajęciach szkolnych mieliśmy okazję zwiedzenia rezerwatu Zingaro - jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Sycylii, miejscowości Scopello, maleńkiego grodu z końca XIII wieku oraz Erice, uroczego miasteczka zwanego średniowieczną perłą Sycylii. Ostatniego dnia nasza szkoła partnerska zorganizowała nam całodniową wycieczkę do stolicy Sycylii – Palermo. Mobilność ta była dla nas szansą na podróżowanie, zdobywania nowych znajomości, poznawania kultury i tradycji w krajach partnerskich, ćwiczenia języków obcych i nawiązywania możliwości na europejską współpracę. Monika Wielgosz – koordynator Erasmus+ Ewa Wróbel – nauczyciel uczestniczący w programie Erasmus+ Uczniowie: Paweł Gołaszewski (3c), Kacper Pasiński (3c), Michał Figurowski (3c)