14 kwietnia 2022

Dziewczęta z XIII LO najlepsze w Warszawie w piłce siatkowej !!!

Mistrzostwa Warszawy szkół średnich w piłce siatkowej dziewcząt zakończone ogromnym sukcesem XIII LO!!!

Uczennice naszej szkoły jako mistrzynie Targówka reprezentowały dzielnicę w finałach Warszawy. Potyczki WOM zakończyły się historycznym zwycięstwem naszej drużyny. Jest to pierwszy złoty medal Mistrzostw Warszawy w siatkówce w historii szkoły.

Autorkami sukcesu są: Natalia Dadas, Maja Grudziądz, Maja Kowalska, Amelia Krakowiak, Marysia Leśniak, Paulina Opęchowska, Karolina Paszkiewicz, Aleksandra Trojanek, Maja Śmiłowicz, Klaudia Reszka, Zosia Wilińska, Julia Żak.

Od pierwszego dnia zawodów nasze zawodniczki prezentowały się wyśmienicie. W całych rozgrywkach zwyciężyły we wszystkich spotkaniach przegrywając jedynie w finale jednego seta. Wiara w swoje umiejętności, zespołowość, wspieranie się w trudnych chwilach oraz wysokie umiejętności siatkarskie charakteryzowały naszą drużynę. Mecze finałowe były prawdziwym thrillerem (poważna kontuzja Majki K. tie-break z zespołem z Białołęki, wiele niewyobrażalnych obron i trudnych zagrań). W opinii trenerów i organizatorów finał stał na bardzo wysokim poziomie sportowym.

Przed drużyną z XIII LO dalsze zmagania - jako Mistrz Warszawy ma prawo do uczestnictwa w mistrzostwach Mazowsza. Życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach. Jeszcze raz ogromne gratulacje dla całego zespołu.

Droga do złota:

XIII LO - XIV LO im. Staszica, Ochota (2:0)

XIII LO - CLXIII LO, Wesoła (2:0)

XIII LO - Zespół Szkół nr 39 im. Jankowskiego, Mokotów (2:0)

XIII LO - II LO im. Stefana Batorego, Śródmieście (2:0)

XIII LO - LIX LO Mistrzostwa Sportowego im. Kusocińskiego , Bielany (2:0)

XIII LO - LO im. Herberta, Białołęka (2:1)